top of page

Biz Onların Nil ablası ve Barış abisiyiz.

1989 yılında İstanbul’da dünyaya geldim. İlk öğretim çağımda müziğe ve hatta her türlü ritme olan ilgim ilk enstrümanım gitar ile hayat buldu. 10 yıl süren müzik eğitimi hayatım ve sahne deneyimlerim, beni müzikle birçok farklı alanda buluşturdu.nSene 2006; ilk uzun yol bisikleti tecrübem kaza ile sonuçlandı. Bitmek bilmeyen bir enerji ile yaşadığım her alanda sürekli bambaşka birikimler elde ettim. 2014 Eylül ayında başladığım bisiklet eğitimlerimi birçok farklı alanda devam ettirmekteyim. Bisiklet ile devam eden hayatıma 2014 yılında ‘’ Koşu ‘’ branşını da dahil ettim ve katıldığım yarışmalarda kürsü derecelerim ile spordan çok daha fazla keyif alır oldum.  Nil sayesinde yüzme sporunu da antremanlar ve teknik çalışmaları ile devam ettirmekteyim. Bununla beraber dağ bisikleti ve yol bisikletinde de elde ettiğim dereceler sayesinde koşu ve bisikletin yanına yüzmeyi dahil ederek Triatlon yarışlarında yer alma kararı aldım..Ekim 2014'de küçük bir çocuğa bisiklete binmeyi öğretmekle başlayan eğitme-öğretme heyecanım da gün geçtikçe artıyor. Daha faydalı ve çok daha etkili olabilmek için her daim çalışıyorum..

 

Saygılarımla,

 

Barış

   1989 yılı İstanbul doğumluyum. 4 yaşımda kendi isteğimle başladığım baleyi 14 yıl devam ettirdim. Profesyonel düzeyde devam ettirdiğim bu sporda, bale eğitmenliği ve okul açabilme sertifikamı kazandım ve yoluma devam ettim. Bale yaparken Spor Yazarlarında yüzmeye başladım. İlkokul 2. ve 4. sınıflar arasında yüzmeye devam ettim, yarışlarda 1. gelerek yüzme takımına seçildim. Fakat ikisinden birini seçmek zorundaydım ve baleyle devam ettim. Bale maceram öss sınavı hazırlıklarıyla son buldu. Ergenliğimin getirdiği heyecan ve hiperaktiviteyle birlikte extreme sporlara yöneldim. Board sporlarının çoğunu yaptım.(snowboard, kitesurf, longboard, wakeboard..Profesyonel kitesurf’çüyüm. Anladım ki rüzgarla iyi anlaşıyoruz, üniversitede yelken eğitimi aldım.

2012 yılında bir iş teklifiyle hayatımda yeni bir kapı açıldı. TRT Spor’da Bisiklet Dünyası adlı programı sunmaya başladım. Bisiklet camiasına güzel bir giriş oldu. 2014 Eylül ayında ilk triatlon yarışımı koştum. Yaptığım araştırmalar, aldığım eğitimler ve antrenör desteğiyle bu sporu bilinçli bir şekilde yapmaya başladım. Hızla kazandığım deneyimlerimle kendi limitlerimi aşabilme, sınırlarımı zorlama yöntemimi buldum. 2014'den beri 6 tane IRONMAN 70.3 tamamladım. Gloria Ironman 2016'da Yaş Grubu ikincisi oldum. Tükenmeyen enerjimle, amatör ruhumla profesyonel seviyede spor yapmaya devam ediyorum. Ve deneyimlerimi, tecrübelerimi çocuklar ile paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Akademik geçmiş

-BJK Koleji

-Sainte Pulcherie Fransız Lisesi

-Yıldız Teknik Üniversitesi Fransızca mütercim Tercümanlık Bölümü

Saygılarımla,

Nil

Saygılarımla,

Nil

bottom of page